Francie hlásí první případ člověka nakaženého ebolou, kterou testy potvrdily u lékaře, jenž se vrátil z humanitární mise v Kongu. Pacient je v izolaci a úřady se snaží vyhledat jeho kontakty, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu zároveň zdůraznila, že riziko šíření nákazy mimo Afriku zůstává nízké.