Zajímavé akce při otevření Zoo

Každý den zajímavost. Tak přesně takové předsevzetí si na první tři dubnové dny letošního roku dala děčínská zoologická zahrada. Chystá se zahájit sezonu zajímavými aktivitami pro návštěvníky.

„Prvního dubna otevřeme sezonu akcí k Mezinárodnímu dni ptactva, kdy budou mít návštěvníci možnost zavolat do telefonické poradny nazvané Rady ptáka Řeháka a budou se moci vyptat na nejrůznější dotazy z oboru ornitologie. Poradna bude fungovat ve vymezeném čase od 10 do 11 hodin a od 13 do 14 hodin na telefonním čísle 412 531 164,“ vysvětlila vedoucí Centra návštěvnických služeb Zoo Děčín Ing. Dagmar Floriánová.

V sobotu 2. dubna pak návštěvníky čeká mimořádné komentované krmení mravenečníka velkého a medvědů grizzly. „Hodně zajímavé bude především krmení u mravenečníků, bude se totiž odehrávat vůbec poprvé. Začíná ve 14 hodin a o půl hodiny později pak přijdou na řadu medvědi grizzly,“ upřesnila Floriánová.

Následující den se mohou příchozí těšit na komentované krmení makaků chocholatých, kde jsou k vidění dvě nová mláďata a vlků hřivnatých, kteří jsou zvláštní například tím, že k jejich oblíbeným pochoutkám patří banány. Tato krmení proběhnou v časech 13 a 13.30 hodin.

Po celé tři dny, tedy od 1. do 3. dubna se budou moci návštěvníci zapojit také do stanovištní soutěže, ve které bude možnost vyhrát pero některého z místních opeřenců. Ve hře jdou brka nandu pampového, ara vojenského a zoborožce vrásčitého.

Přijďte si i vy užít první dubnové dny do děčínské zoo. Zahrada je od 1. dubna otevřena od 8 do 18 hodin a v provozu je již i občerstvení U Kamzíka.  

http://www.zoodecin.cz