Za brutální vraždu své družky ve Vsetíně dostal muž 19 let

Za brutální loňskou vraždu své družky na ubytovně ve Vsetíně si Ondřej Grygara odpyká ve vězení 19 let. Trest mu dnes uložil olomoucký krajský soud. Muž ženu bil pěstmi, odhodil na radiátor a nakonec jí klekl na krk. Žena se nakonec udusila. Družku poté zastlal do postele. Žena byla nalezena až za několik týdnů. Podle obžaloby zemřela trýznivým způsobem. 

Za vraždu muži původně hrozilo 15 až 20 let. Státní zástupkyně se po vynesení rozsudku vzdala odvolání, Grygara si ponechal lhůtu. "Jediné, co mluvilo v jeho prospěch, bylo jeho doznání. Útok byl masivní, mohutný, intenzivní. Podle soudního lékaře bylo nejpodstatnější poranění hrtanu. Žena utrpěla zlomeninu jazylku a nakonec se udusila. Znalci útok vůči hrtanu přirovnali k nárazu vagónu," řekl dnes ČTK soudce Vladimír Hendrych. 
    
Podle státní zástupkyně Michaely Šokové Grygara ženu napadl loni v únoru v prostorách koupelny nájemního bytu na ubytovně. Útoku předcházela slovní rozepře. Ženu nejprve několikrát udeřil pěstí do obličeje, poté ji odhodil na radiátor a když žena upadla na podlahu, začal ji opakovaně bít pěstmi do oblasti hlavy a krku. Současně jí vší silou klekl na krk. 
    
Žena se nakonec udusila. "Když zjistil, že poškozená je po smrti, položil ji na postel, přikryl vatovou přikrývkou, vypnul topení, otevřel okna, uklidil krevní skvrny v koupelně a z bytu odešel," stojí v obžalobě. Grygara se poté do pokoje vrátil a přespal tam. Družku nakonec zastlal ještě dalšími dvěma přikrývkami a z ubytovny odešel. Sousedům tvrdil, že mu poškozená utekla k jinému muži i s jeho penězi. Podle žalobkyně právě pocit dušení patří k nejtrýznivějším a poškozená před svou smrtí prožívala mučivé útrapy. 
    
Grygara po odchodu z ubytovnu poté přespával jinde. Mrtvou ženu objevili lidé v ubytovně až o několik týdnů později. Kvůli nezaplacenému nájmu jim chtěl totiž správce vystěhovat věci. 
    
Muž se k činu před soudem doznal.Uvedl však, že si k toho příliš nepamatuje, neboť byl opilý. To, že je mrtvá, zjistil prý až po probuzení druhý den. 
 
zdroj: ČTK