Z center Olomouckého kraje zmizely po oslavách tuny odpadu

Tuny skla, papíru i vybuchlé pyrotechniky odvezly během rána a dopoledne technické služby z center měst v Olomouckém kraji. Na některých místech bylo podle zástupců měst odpadu po silvestrovských oslavách více než loni. Uklízecí čety nastoupily již v časných hodinách, centra a hlavní ulice byla ve většině měst již v poledne uklizena. 

Olomoucké centrum a hlavní ulice začaly čety uklízet od 3:30, další se připojily od 06:00. Postupně se do odstraňování odpadu zapojilo na 30 lidí. "V porovnání s loňským rokem bylo odpadu nepatrně méně, za to na více plochách, a to i v bočních ulicích. Úklid už doděláváme, na sídlištích budeme pokračovat ve čtvrtek a v pátek," řekl dnes ČTK vedoucí provozovny místních komunikací Antonín Zívala. 
    
Do centra Olomouce a přilehlých hlavních ulic vyjely také multikáry, sací i zametací vozy. "Odvezli jsme zhruba šest až sedm kubických metrů papíru, šlo hlavně o krabice od výbušnin, a 1,5 tuny skla," dodal Zívala. 
    
Více odpadu, především skla, odklízely technické čety z ulic v centru Jeseníku. "Počítám, že bylo tak o tunu skla více, oslavy byly bujaré. Jeseník byl obsazený, byly plné hotely a hodně Poláků," řekl ČTK Petr Baršč z údržby komunikací. Podotkl, že náměstí v Jeseníku je již uklizené, dokončují se boční ulice. "Na sklo jsme měli přistaveno sedm stolitrových kontejnerů a byly téměř plné. Loni jich přitom bylo jen pět nebo šest," doplnil. Dodal, že do úklidu se z technických služeb zapojilo 12 lidí, další pracovníky nasadili pořadatelé silvestrovských oslav. 
    
Také Přerov byl již v poledne uklizen. Podle pracovníků tamních technických služeb zůstalo na zemi zhruba stejně odpadu jako loni. Sbírat ho však museli na více místech. Bylo to způsobeno tím, že město poprvé přesunulo ohňostroj z centra k nábřeží Bečvy a lidé se za podívanou přemisťovali. Odpad, který zůstal na zemi po silvestrovských oslavách, odklízelo od 06:00 devět lidí. 
 
zdroj: ČTK