V Přerově byl v noci 50krát překročen limit oxidu siřičitého

V Přerově byl v noci na dnešek až padesátkrát překročen limit oxidu siřičitého. Látka podle pracovníků životního prostředí přerovského magistrátu unikla do ovzduší při náběhu linky v chemické továrně Precheza. Hodnoty se po několika hodinách dostaly pod limit. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí přerovského magistrátu Pavel Juliš.

Limit pro výskyt oxidu siřičitého v ovzduší je 250 mikrogramů na metr krychlový. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu se hodinové hodnoty mezi půlnocí a dnešní jednou hodinou ranní dostaly na 12.686 mikrogramů. Podle odborníků byla tato čísla zcela neobvyklá.
 
O hodinu později se podle informací na www.chmi.cz tyto koncentrace pohybovaly na 7800 mikrogramech a postupně klesaly. Do dnešních 07:00 už byla koncentrace pod stanoveným limitem, ale v porovnání s ostatními městy jsou čísla stále vyšší.
 
Na výrazné překročení stanovených limitů pro koncentraci oxidu siřičitého upozornila obyvatele také přerovská radnice. Lidem doporučila omezit větrání a omezit pohyb venku.
 
zdroj: ČTK