V podloubí se rozzářil betlém

Tóny známých koled v podání Věžní hudby Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka provázely v neděli vpodvečer slavnostní okamžik, který si nenechávají ujít stovky Přerovanů.  

Slavnostně nasvícený dřevěný betlém v mostním oblouku zámeckého příkopu před galerií se rozzářil, a lidé mohli na Horním náměstí společně strávit první adventní neděli.

Dřevěný betlém zhotovili studenti Střední řezbářské školy v Tovačově a šestice vyřezávaných biblických postav s Ježíškem v jesličkách a dvěma beránky prošla před dvěma lety zrestaurováním.

„Rozsvícení vyřezávaného betlému na první adventní neděli už se stalo v Přerově tradicí. V prostorách galerie nabízíme ode dneška také vánoční prodej uměleckých děl. Kromě háčkovaných ozdob z dílny Renaty Bartlové se mohou lidé pokochat exkluzivní kolekcí ručně malovaných a foukaných baněk z výrobního družstva Irisa Vsetín, které se už po desetiletí specializuje na ruční výrobu a malbu. Každá baňka je tedy svým způsobem originál. Nabízíme i ukázku čtyř limitovaných edic,“ řekla vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.