Unesená holčička byla nalezena v Německu

Němečtí policisté v pondělí odpoledne zřejmě našli uneseného kojence z Trmic na Ústecku. Ředitel ústecké policie Vladimír Danyluk dnes ČTK řekl, že se našlo dítě odpovídající popisu. Podrobnosti prý ale řekne až na odpolední tiskové konferenci. Podle serveru německého deníku Bild našli němečtí policisté dítě ve spolkové zemi Porýní-Falc na západě země. Holčička byla unesena minulý týden ve středu, 18 dnů po svém narození.  

Pátrání po dítěti nakonec trvalo pět dnů. "Včera se kolegům podařilo zajistit dítě, věkem odpovídající unesené holčičce," řekl dnes ČTK Danyluk. Dítě je podle něj v pořádku. Víc ale česká policie k případu říct zatím nechce, na brzké odpoledne plánuje v Ústí tiskovou konferenci.

Zemský kriminální úřad v Drážďanech, který má případ v Německu na starosti, dnes v tiskovém prohlášení uvedl, že němečtí vyšetřovatelé dítě objevili v pondělí večer v dobrém stavu a "s vysokou pravděpodobností" podle nich jde o hledanou holčičku. Na její stopu je prý přivedlo auto, kterým ji údajný únosce odvezl z místa činu.
 
Podle drážďanského kriminálního úřadu německá policie v souvislosti s případem předběžně zadržela několik lidí mimo území Saska, které leží u hranic s Českou republikou. Podrobnosti k místu zatčení či pobytu kojence odmítl mluvčí úřadu podle německých médií uvést.
 
Bild na svých internetových stránkách uvedl, že německá policie dítě vypátrala v Porýní-Falci a zatkla v souvislosti s únosem německého muže a dvě ženy. Dítě je nyní v péči lékařů. Rodina je podle Bildu na cestě do Německa, aby holčičku identifikovala.
 
Stopy únosce vedly do Německa od samého začátku; jeho auto s ukradenými českými značkami vyfotily kamery hned po únosu na dálnici směrem do Drážďan. Policisté to sice považovali spíš za klamný manévr, i tak ale případ získal v německých médiích velkou odezvu. Referovala o něm většina německých deníků a jejich webů. Nejčtenější Bild o něm psal dokonce denně a poměrně podrobně. "Naši lidé mají oči pořád otevřené," citovala DPA krátce před nálezem dítěte mluvčího saské kriminálky.
 
Dítě bylo uneseno ve středu odpoledne, přímo z kočárku, ve kterém ho vezla po ulici jeho matka. Podle svědků byl únoscem muž bílé pleti a tmavých vlasů, který hovořil česky s německým přízvukem.
 
zdroj: ĆTK