Strážníci stříleli v baru v Přerově, jeden člověk zásah nepřežil

Strážníci přerovské městské policie použili při zásahu v pátek před půlnocí služební zbraň. Třiadvacetiletý muž při tom zemřel. Okolnosti případu nyní prověřují krajští kriminalisté, řekla dnes ČTK krajská mluvčí policie Marta Vlachová.

Strážníci vyjeli do baru v ulici Komenského kvůli rušení nočního klidu, kterého se údajně dopouštěli podnapilí lidé. "Hlídka byla navíc ohrožována psem, a proto strážníci použili služební zbraň," uvedla Vlachová. Jeden ze strážníků byl při zásahu zraněn. "V současné době nebudeme sdělovat bližší podrobnosti k případu," dodala policejní mluvčí.
 
Podle webu Přerovského deníku se střílelo před barem Lumír. Mezi štamgasty baru došlo podle očitých svědků události nejprve k hádce, a poté i k napadení, u kterého zasahovali strážníci městské policie, uvádí deník.
 
Podle svědkyně události na strážníka, který se pokoušel aktéry potyčky usměrnit, zaútočil pes jednoho z mladíků, který zřejmě bránil svého pána. Pes nebyl na vodítku a strážník ho chtěl po opakovaném útoku zastřelit, cituje ženu deník. Podle ní však kulka zřejmě nešťastnou náhodou zasáhla majitele psa do hlavy a muž na místě zemřel.
 
Zasahující strážník byl podle webu zraněn na noze a zřejmě nastoupí na nemocenskou.
 
zdroj: ČTK