Soud začal řešit brutální loupežné přepadení seniora v Přerově

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul Robert Fieber obžalovaný z brutálního přepadení devětaosmdesátiletého muže v Přerově. Muže prý spolu s komplicem napadli spícího v jeho domě, strhli jej z postele, spoutali a trýznili. Nakonec ho pachatelé škrtili a z domu si odnesli 44.000 korun. Fieber je souzen za pokus vraždy, jeho údajného komplice se dopadnout nepodařilo. Fiebera zadržela po téměř dvou letech zásahová jednotka. Na stopu mu přišli policisté poté, co se prý vrátil po půl druhém roce na místo činu pro vkladní knížky. Obžalovaný vinu odmítl.

Přepadení se odehrálo v lednu 2012. Lupiči se podle žalobkyně Michaely Šokové dostali do domu přes vypáčené dveře, spícího majitele strhli z postele a hlavou mu tloukli o zem. "V obýváku jej přivázali páskou ke křeslu a začali hledat po domě peníze. Když nic nenašli, přinesli šálu, omotali ji kolem krku a začali ho škrtit. Poté začali prohledávat obývací pokoj, kde našli obálku se 40.000 korun. Poté mu šálu znovu utáhli, strčili roubík do pusy a odešli," uvedla Šoková.
 
V domě před odchodem vypnuli proud a důchodce ponechali v mrazivém počasí přivázaného ke křeslu. Zachránila ho sociální pracovnice, která mu nesla oběd. Když neotvíral, zalarmovala rodinu, která ho našla ve zbídačeném stavu. "Našli jsme ho spoutaného elektrickými páskami, byla tam zima. Měl ruce do krve od pout, všechno leželo na zemi. Řekl, že to byli dva maskovaní chlapi," uvedla jeho neteř. Senior skončil v nemocnici, domů už se nevrátil.
 
Podle žalobkyně se navíc Fieber loni v květnu vloupal do domu v Kokorách, kde odcizil peníze a cennosti. Loni v srpnu se prý znovu vrátil na místo činu, kdy si z domu odnesl tři vkladní knížky.
 
Fieber dnes u soudu vše popřel. "Ani jednu věc jsem nespáchal. Když mělo dojít k přepadení muže, jsem byl doma, spal jsem, byl jsem tam se svou manželkou. Byl jsem sice několikrát trestán za majetkovou trestnou činnost, ale nikdy to nebylo za násilí. Něco takového bych nebyl schopen," uvedl obžalovaný. Vyloučil i to, že by loni v květnu vykradl dům v Kokorách. "V posledním případě jsem se tam skutečně pohyboval, měl jsem tam schůzku s člověkem kvůli zakázce. Myslel jsem, že tam bydlí. Nepřišel, naštvaně jsem hodil do okna několik kamenů," uvedl Fieber. Kuklu prý vozil v autě kvůli tomu, že ji nosil v zimě. Výskyt pachových stop na místě činu nedokázal vysvětlit.
 
Muž je souzen za pokus vraždy, porušování domovní svobody a krádež.
 
zdroj: ČTK