Právě se nacházíte:

Silvestr v Přerově

K oslavám konce roku patří v Přerově již tradičně silvestrovská show otužilců, během níž se každý rok ponoří do studených vln Bečvy borci z celé Moravy.  

Jejich vystoupení v recesistických kostýmech si na Silvestra nenechají ujít tisíce Přerovanů, kteří vždy oblemují oba břehy Bečvy, ale i Tyršův most nebo lávku U loděnice. Začátek akce je ve 14 hodin.

„Letos se bude trochu více vzpomínat. Protože uplynulo přesně čtyřicet pět let od přeplavání kanálu La Manche prvním Čechoslovákem Františkem Venclovským a připomínáme si také dvacet let od jeho úmrtí, chtěl bych lidem přiblížit jeho osobnost i úspěchy," řekl jeden z organizátorů Bohuslav Přidal. Před patnácti lety byla navíc Venclovskému odhalena u řeky Bečvy pamětní deska.

Silvestrovská show má v Přerově dlouholetou tradici a letos se koná již čtyřicátý sedmý ročník. Pořadatelé očekávají, že na ni dorazí minimálně tři desítky otužilců.

„V případě, že by řeka zamrzla, jsme domluveni s hasiči a potápěči, že v ledu vysekají díry," doplnila Kamila Svobodová, předsedkyně oddílu dálkového a zimního plavání TJ Spartak Přerov.

Podle ní by na startu neměl chybět ani některý z přemožitelů kanálu La Manche. Účastníci show pošlou po řece Bečvě kytičku Františku Venclovskému.

Návštěvníci se mohou po skončení akce přemístit na výstavu do Galerie města Přerova, která je věnována Františku Venclovskému. Expozice bude otevřena do 17 hodin.

Oslavy Silvestra na náměstí T. G. Masaryka zpestří odpoledne poslední koncerty letošního roku – v 15 hodin zahrají Freďáci, v 16.30 hodin Spocená uklízečka.

V 18 hodin začne silvestrovská diskotéka. Ohňostroj se opět uskuteční až na Nový rok, a to v 18 hodin. Lidé ho mohou sledovat u břehů řeky Bečvy nebo městských hradeb.