Řidiči na Přerovsku ladili rádia; způsobili přitom dvě nehody

Kvůli ladění rádia havarovali ve středu na Přerovsku dva řidiči. V jednom případě skončilo kvůli hledání rozhlasové stanice auto na střeše a zranili se přitom čtyři lidé. Obě nehody způsobily dohromady škodu za téměř 200.000 korun. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ve středu večer havaroval mezi Prosenicemi a Přerovem jednadvacetiletý řidič. "Podle tvrzení řidiče měl ladit rádio v okamžiku, kdy projížděl mírnou levotočivou zatáčkou. Následkem toho se pravděpodobně nevěnoval řízení a najel na krajnici," uvedla policejní mluvčí. Muž přitom strhl řízení, dostal smyk, sjel do příkopu, narazil do stromu a s vozidlem se převrátil na střechu. Při nehodě se zranili kromě řidiče čtyři lidé, kteří byli převezeni do nemocnice. Utrpěli lehká zranění, ze kterých se budou léčit až 14 dnů.
 
Stejná příčina nehody stojí i za nehodou mezi Slavíčem a Drahotušemi. Rádio tam ladil třiapadesátiletý řidič. "Následkem toho vyjel mimo silnici vpravo, najel na svodidla, narazil do kovového zábradlí mostku a sjel zpět na vozovku," uvedla policejní mluvčí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda se však vyšplhala na 150.000 korun.
 
U obou případů policisté na místě vyloučili u řidičů alkohol; nehody se i nadále vyšetřují.
 
zdroj: ČTK