Připravujte kávu jako z kavárny

Káva se stala ranním rituálem, který si řada lidí vychutná hned po probuzení, mnohdy ještě v pyžamu. Jiní odolají a vyčkají na profesionálně připravenou kávu z kavárny. Proč by se ale obě roviny nemohly protnout? Připravit si v domácích podmínkách kávu jako z kavárny není nereálné. Přesvědčit se o tom můžete na kurzech Sage Academy.

Cesta za dokonalým šálkem kávy začíná u samotné suroviny. Čerstvá a kvalitní zrnka jsou základem úspěchu. Na kurzu se například dozvíte, jaké jsou druhy káv a praktické rady ohledně skladování.

Další důležitou součástí přípravy kávy je kávovar. Lektor vysvětlí, jak kávovar funguje a co všechno je potřeba nastavit – od mlýnku přes teplotu vody až po tlak a gramáž kávy. Pak už se můžete pustit do přípravy kávy. Dáte přednost espressu, nebo preferujete cappuccino? Na kurzu vás naučí obojí včetně základů latte artu. Může být po ránu něco lepšího než vlastnoručně připravená káva se srdcem z mléčné pěny? Hýčkejte se, vy si to zasloužíte.

Kurzem vás provede barista a ambasador značky Sage Václav Mlčoch. Přípravě kávy se věnuje přes 15 let a patří mezi certifikované lektory Sage Academy. Budete tak v těch nejlepších rukou. Aktuální termíny kurzu přípravy kávy najdete na www.sagecz.cz.