Přes 200 žáků z Hranic už dostalo vysvědčení, kvůli opravě školy

Pro zhruba 230 žáků druhého stupně Základní školy Šromotovo v Hranicích na Přerovsku dnes skončil školní rok. Vysvědčení dostali žáci dříve kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy za 12 milionů korun. Školáci se kvůli předčasnému uzavření školy rozhodně nezlobili, podle jejich ředitele nikdo z nich nevyužil možnosti strávit zbytek školního roku v jiných prostorách.

"Vysvědčení dnes dostalo zhruba 230 žáků, jde o žáky šestých až devátých tříd. Měli jsme přitom podmínku ministerstva školství, že rodičům dětí v tomto případě můžeme nabídnout i variantu strávit zbytek školního roku v jiných prostorách. Ani na jedné návratce, které žáci z domovů donesli, nebyla zmínka, že by ještě chtěli chodit do školy," řekl dnes ČTK ředitel školy Radomír Habermann. S úsměvem naopak podotkl, že zaznamenal i pokusy o červnový přestup z jiných škol.
 
Rekonstrukce se týká výměny všech oken a zateplení budovy. Podle ředitele byla projektová dokumentace hotová už před třemi lety, rekonstrukce je podle něj potřebná především kvůli velkým únikům tepla. Po návratu z prodloužených prázdnin budou školáky v Základní škole Šromotovo čekat nová okna, ale i venkovní dveře, opravená střecha a nová fasáda. Škola bude také zateplena. "Město plánuje své městské budovy, které jsou v horším stavu, postupně zateplovat. Loni to byl domov pro seniory, máme přislíbenu dotaci i na Základní školu 1. máje. Školní budovy většinou pocházejí ze 70. a 80. let, rekonstrukcí chceme uspořit především do budoucna," řekl již dříve ČTK mluvčí radnice Petr Bakovský.
 
Opravy hranické školy by měly podle zástupců města trvat do konce září, začátek školního roku by to však už ovlivnit nemělo.
 
zdroj: ČTK