Podíl přírodních psích krmiv roste. Pučálka loni prodal v ČR přes 570 tun krmiva

Českému trhu stále vládnou méně kvalitní krmiva pro psy a kočky, čím dál více zákazníků ale dává přednost kvalitě. Potvrzuje to přední český výrobce a prodejce přírodních krmiv Pučálka, který poslední tři roky navyšuje svoje prodeje o cca 20 % každým rokem. Podíl přírodních krmiv tak roste na úkor méně kvalitních produktů, celkově totiž trh krmiv ČR totiž nevykazuje žádný růst ani pokles, z hlediska prodaného objemu je stabilní.  

„Čím dál více majitelů psů pomalu přechází na kvalitnější stravu pro svoje miláčky. Zatímco v roce 2015 jsme v ČR prodali 406 tun psího krmiva, v roce 2017 to bylo již 570 tun,“ prozrazuje Martin Pučálka ze společnosti Pučálka, která se specializuje na výrobu kvalitních přírodních krmiv pro psy a kočky a doplňuje další zajímavá čísla: „Vyšší poptávka po kvalitních produktech nám umožnila také rozšířit naše portfolio. Rosteme nejenom u nejpopulárnějších produktů, mezi které patří holistické krmivo značky Marp, ale přicházíme také z novými produkty a značkami, které si najdou dostatek zákazníků, aby se vyplatilo do nich investovat,“ doplňuje Martin Pučálka.

V druhé polovině roku 2018 Pučálka otevřel také svoji první kamennou prodejnu pod značkou Amarago. Krmiva Marp, Doxneo, Almo Nature, vybavení a doplňky Aminela či hygienické a čisticí prostředky Simply Solution mohou zákazníci nakoupit nejenom v maloobchodní síti specialistů, ale také v této vlastní prodejně. V minulých týdnech přibyl také vlastní e-shop www.amarago.cz. 

Společnosti Pučálka se daří ale také na zahraničních trzích. Kromě Německa, Polska, Rakouska, Portugalska, Švýcarska nebo Chorvatska, kam vyváží svoje produkty již delší dobu, přibyly v poslední době další země jako například Norsko či Nizozemí.  Evropská unie není ale posledním cílem společnosti Pučálka, nyní vyjednává podmínky pro vstup na trhy jako je Rusko, Egypt a Spojené Arabské Emiráty.