Olomoucký kraj čeká na vakcínu

Vakcína proti Covid-19 dorazí do Olomouckého kraje až na Silvestra, potvrdily to nemocnice i hejtmanství. Její aplikaci prvním zájemcům z řad zdravotníků, kteří podstupují očkování prioritně, zahájí nemocnice 1. ledna.

Zdravotníky ve Fakultní nemocnici Ostrava začali očkovat v úterý v 8:30 hod. V pondělí v Ostravě čekali na vakcínu celý den marně, tak jako v Olomouci.

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) odpoledne prohlásil, že první dávka bude v Moravskoslezském kraji až poslední den roku. Premiér Andrej Babiš (ANO) následně večer sdělil v televizi, že v ostravské fakultce se bude očkovat od úterního rána a že do Ostravy se ještě v noci přesune 840 dávek z Brna.

„Vakcínu očekáváme pravděpodobně 31. prosince. Všechno tomu nasvědčuje a pracujeme s tímto termínem,“ sdělil v úterý před polednem Deníku mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher. „Pokud to tak bude, 1. ledna bychom začali očkovat,“ dodal mluvčí.

Ve Vojenské nemocnici Olomouc počítají také s termínem 31. prosince.

„Do Olomouce, do fakultní nemocnice, by měla dávka 975 vakcín dorazit během čtvrtečního dopoledne,“ sdělil náměstek ředitele vojenské nemocnice Luděk Ordelt.

Foto ilustrační