Na R35 zemřel muž, do jeho odstaveného auta narazil nákladní vůz

Na rychlostním tahu R35 mezi Olomoucí a Mohelnicí dnes v poledne narazilo podle policie nákladní auto do odstaveného osobního vozu. Jeden člověk při nehodě zemřel. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Silnice byla kvůli nehodě několik hodin částečně uzavřená, od 15:15 je plně průjezdná.  

Nehoda se stala před 12:00 ve směru od Olomouce na Mohelnici na sjezdu u Mladče. Padesátiletý řidič ze Vsetínska podle Bednaříka vůz odstavil kvůli technickým problémům. "V daný okamžik se k němu blížil řidič nákladního vozidla, který se ho chystal předjet, při tomto si všiml, že je již předjížděn osobním vozidlem. Řidič nákladního vozidla narazil ze zadu do osobního vozidlo v době, kdy padesátiletý muž stál před otevřenou kapotou," uvedl policejní mluvčí.
 
Podle náměstka ředitele krajské záchranné služby Jana Weinberga neměl muž ani přes pomoc svědků a záchranářů šanci na přežití. "Po nárazu nákladního auta byl odmrštěn z vozovky. I přes včasnou resuscitaci byla zranění taková, že nebyla šance jej zachránit," uvedl Weinberg. Žena podle něj utrpěla psychickou újmu, zraněna však podle Weinberga nebyla.
 
Osobní vozidlo, které předjíždělo nákladní automobil, bylo podle policie zasaženo úlomky, ale posádka zraněna nebyla. Řidič nákladního vozidla zraněn nebyl, dechová zkouška u něj byla negativní.
 
zdroj: ČTK