Na Přerovsku se srazil osobní vlak s autem, řidič zemřel

U Vlkoše na Přerovsku se ráno srazil na železničním přejezdu osobní vlak s osobním autem. Řidič vozu podle Drážní inspekce na místě zemřel. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Vůz vlak táhl téměř půl kilometru, než se mu podařilo zastavit. Nehoda se stala na dálkové trati spojující Brno, Přerov a Bohumín. Doprava musela být kvůli tomu na několik hodin zastavena.

"Při nehodě byl usmrcen pětapadesátiletý řidič osobního automobilu. Následkem střetnutí vznikla škoda na vlaku 350.000 korun a na osobním automobilu 50.000 korun. Vlak se podařilo zastavit až 478 metrů za železničním přejezdem," řekla dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
 
Nehoda se stala v 09:15 na trati mezi Věžkami na Přerovsku a Chropyní na Kroměřížsku blízko obce Vlkoš. Vlak jedoucí z Olomouce přes Přerov do Nezamyslic se s autem střetl podle Drápala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Nehoda se stala na přejezdu, který křižuje silnici od obce Vlkoš na Troubky u Přerova.
 
Na místě zasahovali také hasiči. Podle jejich mluvčího Zdeňka Hošáka cestovala ve vlaku desítka lidí; nikdo z nich nebyl zraněn. Osobní vůz zůstal sešrotován pod vlakem; hasiči průzkumem vyloučili, že by v něm byli další lidé.
 
Podle regionální mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové se doprava v místě nehody na trati na celé dopoledne zastavila. Zavedena musela být náhradní autobusová doprava.
 
zdroj: ČTK