Na přerovském náměstí už stojí vánoční strom, zatím bez ozdob

Vytrvalý déšť provázel v sobotu dopoledne pracovníky technických služeb, kteří měli za úkol pokácet, přepravit a umístit vánoční strom z Jižní čtvrti na náměstí T. G. Masaryka.  

I když deštivé počasí tuto práci značně znepříjemňovalo, náročný transport se obešel bez komplikací. Vzrostlá douglaska do centra města dorazila před jedenáctou hodinou dopoledne.

„Je to už třetím rokem, kdy se nám podařilo najít vhodného adepta na vánoční strom na území města. Je to vždy lepší řešení, protože náklady na převoz nejsou tak vysoké a nehrozí ani komplikace při přepravě ze vdálenějších míst. Na příští rok zatím vytipovaný vánoční strom nemáme. S tím se začne až na jaře," řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Strom je asi 40 let starý a měřil kolem 20 metrů. Na místě byl o dva až tři metry zkrácen. Jeho umístění na dvě vlečky trvalo bezmála tři hodiny.

Této události přihlíželo několik desítek obyvatel. Nenechali si ji ujít hlavně ti, kterým strom rostl přímo před okny jejich domu.

„Na jednu stranu je to člověku líto, ale už to takhle dál nešlo. Strom nám strašně stínil a zasahoval až do fasády domu. V poslední době jsme svítili v postatě celý den," svěřila se jedna z obyvatelek domu na Jižní čtvrti.

Při převozu stromu asistovali i strážníci městské policie, kteří museli na čas omezit dopravu. Po dobu převozu byla na několik minut zcela uzavřena Palackého ulice.

S výzdobou stromu se začne příští týden. Ke slavnostnímu rozvícení dojde první adventní neděli, která letos připadá na 27. listopadu.

Pod vánočním stromem bude tradičně od začátku adventu až do svátku Tří králů pokladnička. Letos budou moci zájemci přispět centru Jsme tady, jehož pracovníci se starají o děti a mladé lidi s kombinovaným postižením.