Na čtyři měsíce se uzavře most na Osmeku

28. 06 2021 | Dopravní situaci Přerova, která je už nyní neúnosná, přes léto zkomplikuje další uzavírka, která potrápí řidiče. Od 7. července se uzavře most přes mlýnský náhon Strhanec v ulici Osmek a jeho oprava potrvá až do 5. listopadu. Jelikož se řidiči nedostanou na Velkou Dlážku a do ulice Za mlýnem, dohodlo se vedení města s majiteli přerovského výstaviště, že objízdná trasa pro vozidla do tří a půl tuny povede přes jejich areál.

„Nikdo nepochybuje o tom, že přinese městu další uzavírka komplikace, nicméně oprava se kvůli několika dopravním stavbám už dvakrát odkládala. Teď už je z hlediska bezpečnosti nutné vyměnit starý most za nový,“ vysvětlil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Most  je v havarijním stavu. Jeho hlavní závadou je nefunkční izolace, degradace betonu, korodující výztuže nosné konstrukce, nedostatečný záchytný systém, malá únosnost.

„V průběhu prázdnin dojde k odstranění mostního svršku až na nosnou konstrukci, pak přijde na řadu její odbourání a snížení stávajících opěr, zřízení nových železobetonových nízkých úložných prahů za stávajícími opěrami. Z projektu vyplývá, že bude nutné vyrobit i atypické železobetonové nosníky,“ upřesnil radní Michal Zácha (ODS).

Olomoucký kraj dá za nový most, který je investorem stavby, 8,5 milionu korun.

Majitelé přerovského výstaviště (firmy Emos a Norsol) umožní autům do 3,5 tuny průjezd areálem. Radní už schválili smlouvu mezi městem a vlastníky výstaviště. Za vstřícný krok město firmám zaplatí 75 tisíc korun měsíčně.

„Jednání s majiteli jsem vedl delší dobu a jsem rád, že jsme se domluvili. Nebýt této dohody, dopravní situace v Přerově by se ještě více vyhrotila,“ soudí Michal Zácha.

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO