Mladík se v Hranicích před policií ukryl v mrazáku, našel ho pes

Do mrazáku se před policisty zavřel mladík, který se v noci na pondělí vloupal do prodejny potravin v Hranicích na Přerovsku. V mrazivé skrýši však nakonec mladistvý dlouho nepobyl. Našel ho tam policejní pes Xaver, kterého si policejní hlídka přivedla na pomoc. Podle policejní mluvčí se z prodejny snažil ukrást cigarety, alkohol, ale i myš k počítači. Celková škoda byla vyčíslena na více než 18.000 korun, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisty na hranické sídliště Hromůvka zavolali lidé, kteří si všimli rozbité výkladní skříně. Kvůli podezření, že je pachatel na místě, zavolala hlídka psovoda se psem. "Ti skutečně osobu podezřelou z tohoto protiprávního jednání vypátrali. Byla ukryta v mrazáku. Vyzvali ji, aby svůj úkryt opustila, což dobrovolně učinila," uvedla policejní mluvčí.
 
Mladíka z Hranicka policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu, odkud ho poté propustili. Do prodejny vnikl po rozbití výkladní skříně a lup si skládal do připraveného pytle. Šlo o několik krabiček cigaret, několik lahví alkoholu, peníze, stravenky, elektronickou myš k počítači, nákupní košík a další drobnosti v celkové hodnotě 8328 korun. Na poškozené výkladní skříni způsobil mladík škodu více než 10.000 korun. Je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci. Kvůli věku mu hrozí poloviční trest.
 
zdroj: ČTK