Jaký je nejlepší způsob dopravy?

Stále rostoucí ceny pohonných hmot nás staví před dilema, zda se vyplatí dojíždět do zaměstnání či za jinými povinnostmi autem nebo raději použít veřejnou dopravu. Skvělou alternativou pro rychlý pohyb nejen po městě můžou být elektrické koloběžky, jejichž obliba napříč generacemi stále roste.

Elektrické koloběžky představují velmi efektivní způsob dopravy na krátké a střední vzdálenosti. Jsou lehké, praktické, snadno ovladatelné a v městských aglomeracích vás mohou často dopravit do práce dokonce rychleji než auto. Důvodů k jejich popularitě je mnoho.

Rychle, levně, ekologicky

Ceny pohonných hmot letí nahoru a dojíždění do zaměstnání autem začíná zásadně zasahovat do rodinného rozpočtu. „Provoz elektrických koloběžek Sencor Scooter One a Scooter Two stojí při aktuálních cenách energie přibližně 4 koruny na 45 kilometrů, což je několikanásobně méně než jakýkoliv běžný automobil,“ říká Petr Uher, odborník FAST ČR.

S rychlostí až 25 km/h se tak např. v ranním městském provozu budete pohybovat plynuleji než v automobilových kolonách, aniž byste se omezovaly trasami hromadné dopravy. Malé množství elektřiny na nabití a nulové emise při provozu činí z elektrických koloběžek navíc skutečný přínos na cestě za lepší kvalitou ovzduší a minimální uhlíkovou stopou v oblasti motorizované přepravy.

Udělejte něco pro své zdraví

Pokud trávíte většinu času zavření v kancelářích koukáním do monitoru, jízda na koloběžce vás přinutí k protažení těla. I když nenahradí sportovní aktivitu, aktivuje jízda na elektrické koloběžce řadu svalů a vaše motorické schopnosti prověří udržování rovnováhy při jízdě. Projížďka s aktivním vnímáním okolí je dobrá i na „pročištění“ hlavy od starostí běžného dne.

Žádná zácpa a žádné parkování

Kompaktní rozměry elektrických koloběžek s sebou přinášejí i výhody z hlediska vysoké mobility. Ráno nemusíte stát v kolonách, protože můžete využít cyklopruhy a při dodržení ohleduplnosti i běžné chodníky a pěší zóny.*

Většina elektrických koloběžek je také dostatečně malá a lehká, aby se vešla do kanceláře či školní skříňky. Pokud však nutně potřebujete elektrickou koloběžku zaparkovat, máte spoustu možností. Stojany na kola jsou prakticky všude. Ušetříte tak i za parkování.

Do školy a domů

S maximálním dojezdem až 25 kilometrů je elektrická koloběžka Sencor Scooter ideálním prostředkem pro ty, kteří si chtějí usnadnit své každodenní dojíždění do školy či zaměstnání. Výkon 350 W dovoluje bez problému jezdit i po kopcovitých silnicích a stezkách, kde pro rychlejší jízdu můžete použít sportovní režim. Sencor myslel i na večerní vyjížďky, při kterých vám dobrou viditelnost zajistí zabudované LED osvětlení. Ke sledování ujeté vzdálenosti a stavu baterie můžete používat speciální aplikaci SENCOR SCOOTER. Pro tyto účely je možné dokoupit i držák na chytrý telefon.