Bose ukončil výrobu světově nejprodávanějšího Bluetooth reproduktoru

Společnost BaSys, výhradní distributor produktů Bose pro Českou republiku a Slovensko, oznamuje, že po 4 letech byla ukončena výroba Bluetooth reproduktoru SoundLink Mini, který se stal nejprodávanějším produktem na světě ve své kategorii. První generace SoundLink Mini byla uvedena na světový trh v říjnu roku 2013, tedy přesně před 4 roky. Velmi brzy poté se díky poměru velikosti přístroje a kvality reprodukce stal doslova legendou. Jen málokdo z lidí žijících aktivním životem ve vyspělých zemích neslyšel nikdy bohatý zvuk tohoto malého a elegantního reproduktoru, který vyvolával v posluchačích otázku, kde se v tak malém prostoru bere čistota, hlasitost a basový základ hudby. Nyní skončila výroba druhé generace i celé série.  

Technologie jdou stále dál a nabízejí nové možnosti. Právě v oblasti reprodukce zvuku byla značka Bose průkopníkem již od svého počátku, kdy představila světu v šedesátých letech minulého století první reproduktor revoluční koncepce, který vycházel z poznatků psychoakustiky, většinu zvukových vln vysílal směrem na stěnu a pracoval s odrazy zvuku.

Nový směr – 360° zvuk a vysoká odolnost 

Zvukové vlny vysokých tónů se šíří vzduchem směrově, v ose reproduktoru. V průběhu posledního roku představila společnost Bose několik audio produktů, které dokáží tuto fyzikální zákonitost přelstít. Využívají k tomu speciální konstrukci šasi reproduktoru, který opět pracuje s odrazy zvuku a dokáže rozeznít celý prostor kolem sebe stejně kvalitní reprodukcí od basových až po vysoké tóny. Testy i zkušenosti zákazníků s produkty, jako je Bose Lifestyle 650 nebo Bose SoundLink Revolve potvrdily, že 360° zvuk je trendem, který představuje budoucnost v reprodukci, od audio kompletů pro domácí kino, až po přenosné Bluetooth reproduktory.

Druhým zřetelným trendem v kategorii přenosných Bluetooth reproduktorů je jejich aktivní outdoorové využití, k němuž je předurčuje jejich vestavěná baterie. S tím bezprostředně souvisí odolnost vůči nečekaným událostem a vlivům, jako jsou nárazy, pády, změny teplot či působení vody. 

Oba zmíněné trendy lze naplnit jednotlivě, nebo současně, přičemž odolnost je v tomto případě většinou na prvním místě. Představují směr, kterým se tato kategorie nyní ubírá a přinášejí možnost, jak si pustit svou oblíbenou hudbu u bazénu, na pláži, nebo při grilování. Ukázkou komplexního řešení jsou Bluetooth reproduktory Bose SoundLink Revolve a SoundLink Revolve+, které byly uvedeny v první polovině tohoto roku.

Tip pro příznivce nových trendů - Bose SoundLink Revolve

Pro příznivce nejvyšší laťky zvuku v kategorii přenosných Bluetooth reproduktorů je na trhu nyní odolný SoundLink Revolve s 360° zvukem, který navazuje na klíčovou přednost legendy Bose – velký zvuk z malého reproduktoru. Aby mohl být plně využit potenciál všesměrového vyzařování, je možné ho díky závitu ve dně instalovat na fotografickou trojnožku do prostoru. Pokud spojíte pomocí aplikace dva přístroje v jeden celek, získáte ozvučení, které můžete směle použít na venkovní taneční party, nebo naplnit zvukem dvě místnosti v bytě či domě.

SoundLink Revolve ja na trhu za cenu 6 290 Kč, což odpovídá cenové kategorii reproduktoru SoundLink Mini II. K dostání je například na Rstore.cz.