Právě se nacházíte:

Advent v Děčíně

O víkendu 26. a 27. listopadu na Masarykově náměstí proběhne tradiční akce Rozsvícení vánočního stromu spojená s kulturním programem a vánočním trhem.

Pro návštěvníky pořadatelé připravili stánky se zajímavým zbožím, ve spolupráci se Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse také kreativní dílnu pro děti, kde si budou moci vyrobit vánoční svícen nebo dekoraci z přírodních materiálů. Atmosféru Vánoc dokreslí v neděli betlém, který vznikne za pomoci žáků Střední školy lodní dopravy a technických řemesel Děčín.

Vánoce jsou spojené s charitou a ani děčínské rozsvěcení stromu nebude jiné. Kdo bude chtít zpříjemnit Vánoce dětem ze sociálně vyloučených rodin, azylových domů, dětských domovů třeba jen malým dárkem, bude mít možnost. Oba dny bude na pódiu připraven koš, do kterého může každý vložit dárek. Ty potom poputují dětem, které nemají takové štěstí. „Chtěli bychom pomoci nízkoprahovým centrům, azylovým domům apod. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku, která pomůže zajistit nejen hračky, ale také různé didaktické pomůcky, pastelky, či bloky pro děti z vyloučeného prostředí,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátora. Dárky budou rozděleny podle potřeby a předány představiteli města.

Pořádání akce je spojené s finančními náklady a uskuteční se pouze díky sponzorům, kteří se podíleli nejen na finančním zajištění akce, ale také poskytli dárky pro děti v nouzi. Největší díky patří firmě GA Energo technik, SaM, Termo Děčín, 2HHeran a dalším. S technickým vybavením a zázemím pro kreativní dílnu pomohli motorkáři z klubu Black Schadows.
Náměstí zaplní stánky se zajímavým a převážně vánočním zbožím, pro děti bude připraven kolotoč a vláček.

www.decin.cz