Accenture se bude dalších sedm let starat o finance a účetnictví společnosti Microsoft

Microsoft prodloužil smlouvu společnosti Accenture na poskytování služeb v oblasti financí, účetnictví a nákupu o dalších sedm let.   

Podle nové smlouvy bude společnost Accenture i nadále poskytovat společnosti Microsoft služby v oblasti nákupu, pohledávek, financí a účetnictví pro více než 120 poboček po celém světě až do roku 2025. Rámcová smlouva byla uzavřena v roce 2007, když společnost Microsoft začala normalizovat své finanční, účetní a nákupní procesy na globální úrovni v rámci iniciativy nazvané OneFinance.

Společnost Accenture v následujících letech aplikuje technologie umělé inteligence pro interpretaci dotazů dodavatelů a automatické provedení následných procesů, díky čemuž dojde ke zlepšení služeb pro zákazníky - zkrácení reakční doby a zvýšení přesnosti. Accenture také využije pokročilé prediktivní a deskriptivní analýzy získaných dat, čímž se zvýší efektivita a sladění činností a zvýší se přesnost globálního prognózování peněžních toků.

„Naše dlouhotrvající spolupráce se společností Accenture nám prostřednictvím iniciativy OneFinance umožnila normalizovat naše finanční a účetní procesy ve 120 zemích, čímž zlepšila obecný soulad a řízení napříč provozy a snížila související náklady o 30 %,“ uvedla Grace Lao, generální ředitelka Microsoft Finance Operations. „Na základě zkušeností z posledních devíti let se moc těšíme na další inovace a nové transformační projekty navržené se společností Accenture tak, aby nabídly nový pohled na produkční a obchodní procesy společnosti Microsoft.“

Sean McNamara, výkonný ředitel společnosti Accenture pro klienty z odvětví Telekomunikací, Médií a Technologií, k tomu uvádí: „Náš vztah se společností Microsoft je krásným příkladem toho, co mohou dvě společnostiv dlouhodobém horizontu dokázat, pokud je jejich spolupráce zaměřená na dosahování obchodních cílů. Inteligentní schopnosti automatizace a analýzy, které jsou základem našich procesních služeb v oblasti financí, účetnictví a nákupu, umožní společnosti Microsoft ještě více automatizovat procesy, získat obchodní informace rychleji, a dláždit tak cestu budoucímu růstu.“