Podle cyklokoordinátora Jiřího Janalíka mohou cyklisté vystoupit kdekoliv po plánované trase - v Lipníku nad Bečvou, Hranicích, Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, na Horní Bečvě nebo až na Bumbálce. "Záleží na tom, v jaké kondici cyklista je a kam chce směřovat. Projet si tak může celou cyklostezku podél Bečvy," uvedl Janalík, který novinku inicioval. Podle něj je spoj přínosem i pro vyznavače horské turistiky. Jízdné z Přerova až na Bumbálku stojí stokorunu, za kolo se platí 15 korun.
Novinku vítají také starostové měst, která jsou na trase linky. "Lidé z regionu si takto budou moci alespoň z jedné strany krásně projet cyklostezku Bečva. Rozhodně je to pohodlnější cestování než s kolem ve vlaku," míní starostka Hranic Radka Ondriášová. Podobný názor má starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl. "Sám jsem cyklista a tuhle novinku určitě vítám, rád ji i vyzkouším. Věřím, že lidé budou mít zájem vyjet si do Beskyd, a není ani vyloučeno, že v dalších letech se jízdní řád ještě i rozšíří," uvedl starosta.
Cyklobus urazí trasu asi sto kilometrů. Vyjede vždy v sobotu v 07:30 z přerovského nádraží. Zastavovat bude ve městech vždy na autobusovém nádraží, pouze v Hranicích je zastávka na Šromotově náměstí a na Horní Bečvě bude zastávka u obecního úřadu. Zpět spoj vyjede v 16:00. Cyklobus může přepravit až 45 lidí a 16 kol.
Cyklostezka Bečva vede z Velkých Karlovic přes Vsetín a z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí, pokračuje přes Hranice a Přerov až do Tovačova. Nápad vybudovat cyklostezku Bečva vznikl na konci 90. let. Po roce 2000 začaly v Olomouckém kraji vznikat první úseky.
zdroj: ČTK