Zloděj zavolal na linku 158, s komplicem se nedohodl na lupu

Přerovské policisty se rozhodl zavolat na svého komplice dvacetiletý mladík z Olomouce. Důvodem bylo to, že se se svým kamarádem nedokázal dohodnout na rozdělení lupu z předchozích krádeží ve městě. Při potyčce dostal od osmnáctiletého známého pěstí a rozhodl se zavolat na linku 158. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Mladíci se podle policistů v noci na středu vloupali do prodejny s drůbeží v ulici 17. listopadu a do prodejny s tabákovými výrobky v ulici Trávník. "V těchto prodejnách odcizili finanční hotovost, nápoje, několik kartónů cigaret různých značek a několik balíčků tabáků. Vše uschovali do batohu a mířili směrem k vlakovému nádraží," uvedla mluvčí.
 
Než si stihli odcizené věci rozdělit, vyplašilo je prý rychle projíždějící zelené auto, a proto obsah batohu vysypali do popelnice. Z místa se pak rozběhli směrem k vlakovému nádraží. "Mladší ze zlodějů se však po cestě stavil v herně a veškerou odcizenou finanční hotovost prohrál na výherních automatech. Když se po nějaké době u nádraží setkali, došlo k potyčce," uvedla mluvčí. Při dohadování se o rozdělení odcizených věcí dostal starší z mladíků ránu pěstí. Vzápětí se rozhodl zavolat na linku 158.
 
Škodu na odcizených věcech policisté vyčíslili na více jak 50.000 korun. Mladíkům nyní hrozí až pět let vězení.
 
zdroj: ČTK