Zabezpečení doma i na chalupě vám ulehčí dlouhý oblouk

Dlouhý a krátký oblouk? Nenechte se zmýlit terminologií, na oblouky můžete narazit i jinde než na zasněženém svahu – třeba u visacích zámků. Právě délka oblouku je jedním z kritérií při jejich výběru. Kdy zvolit delší oblouk a co dalšího si při výběru „visáče“ pohlídat?

Vrata, brány, zahradní domky, poklopy nebo nářadí. Visací zámek je základním kamenem každého zabezpečení a využijete ho jak v rodinném domě, tak na zahradě nebo na chalupě. Široké využití nabízí především varianty s dlouhým obloukem, které pomohou tam, kde by klasický krátký oblouk nestačil. Pohodlně s ním uzamknete třeba atypické šířky starších dveří, řetěz se silnými oky nebo špatně dostupnou petlici.

Výhodou visacích zámků je jejich univerzálnost. Snadno si zvolíte takový, jaký se hodí na konkrétní dveře – vyšší bezpečnostní třídu tam, kde potřebujete prověřenou ochranu, základní modely pak k jednoduššímu zabezpečení. Na exponovaná místa využijte zámek certifikovaný v některé ze tříd odolnosti, který odolá zlodějským pokusům o vyražení, přestřižení či přeražení. Pokud bude zámek v náročných podmínkách, nezapomeňte také na odolnost vůči vnějším vlivům – nestane se vám tak, že zámek v zimě zamrzne nebo ho poškodí delší deště. Při nákupu se vyhněte bezejmenným modelům z tržnic. Základní kvalitní „visáč“ koupíte ve specializovaném obchodu za nižší stokoruny, a to bez kompromisů na straně kvality.