Provoz cyklobusu Bečva by se měl rozšířit, vyžádali si to lidé

Cyklisté i turisté by se mohli v příštím roce dočkat rozšíření spojů nového cyklobusu, který začal od letošní sezony vozit cyklisty po jedné z nejdelších tras v zemi, cyklostezce Bečva. Podle vedení přerovské radnice by mohl začít jezdit již v červnu, případně také o nedělích. Vyžádali si to lidé v anketě, která se uskutečnila v Přerově, Hranicích a v Lipníku nad Bečvou. ČTK o tom informovali zástupci přerovského magistrátu. 

Spoj s výletníky začal z Přerova směrem na beskydské horské sedlo Bumbálka jezdit od konce června, místa do konce srpna však byla vzápětí vyprodána. "Proto teď jednáme s městy o možnostech rozšíření této služby a snažíme se při tom maximálně zohlednit přání občanů. Svůj názor nám prostřednictvím ankety sdělilo 276 lidí a převážná většina z nich, konkrétně 97 procent, si přeje rozšíření počtu spojů cyklobusu v příští sezoně," uvedl přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD). 
    
Dosud jezdil cyklobus o prázdninách jen v sobotu, teď se bude jednat navíc o červnovém a případně i nedělním provozu. Z ankety také vyplynulo, že budou muset organizátoři této dopravy počítat se zajištěním přívěsu s větší kapacitou kol. "V letošním roce jezdil cyklobus s cyklovlekem pouze pro 16 kol a i podle údajů z rezervačního systému je zřejmé, že nebyl dostačující. Už v druhém červencovém týdnu byla všechny místa pro rezervaci kol obsazená, a to až do konce sezony cyklobusu," uvedl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík. 
    
Během své první sezony svezl cyklobus Bečva o prázdninových sobotách na 300 lidí, kteří mířili do hor za cykloturistikou i pěší turistikou. Trasa cyklobusu měřila asi sto kilometrů. Cyklisté mohli vystoupit kdekoli na cyklotrase, která prochází třemi moravskými kraji a měří přes 140 kilometrů. Přidat se mohli i kdekoli po cestě. Projet si tak mohli celou cyklostezku podél Bečvy. Jízdné z Přerova až na Bumbálku je vyšlo zhruba na stokorunu, za kolo zaplatili 15 korun. 
 
zdroj: ČTK