Případ mrtvoly nalezené v kufru na Přerovsku policisté odložili

Kriminalisté odložili případ podnikatele z Olomoucka, který byl loni nalezen v kufru ve vodní nádrži u Troubek na Přerovsku. Hlavní podezřelý, jeho známý, totiž spáchal před lety sebevraždu. Muž nalezený v kufru zemřel násilnou smrtí, případ policisté vyšetřovali jako vraždu. Podnikatel byl pohřešovaný osm let. Novináře o tom informoval šéf krajské kriminální služby Tomáš Adamec.

"Případ jsme odložili kvůli neznámému pachateli. S ohledem na to, že jeden z našich hlavních podezřelých je již mrtev a nemůže nám na naše otázky odpovědět, jsme nemohli učinit závěr, že trestný čin spáchala konkrétní osoba," uvedl Adamec.

Tělo muže našli kriminalisté loni v srpnu. Na základě testů DNA se potvrdilo, že jde o pohřešovaného podnikatele z Olomoucka. Muž byl nezvěstný od 13. října 2004, kdy dva dny před vyhlášením odešel z domova a od té doby o něm neměla rodina žádné zprávy.

Mezi hlavní podezřelé patřil podle informací ČTK jeho třiatřicetiletý známý, který zmizel na podzim 2004. Policejní potápěči jej nakonec objevili na konci května 2005 v zatopené pískovně v Nákle na Olomoucku. Tělo bylo zatížené řetězem a činkami. Policisté se původně domnívali, že muž byl zavražděn, ale nakonec došli k závěru, že se zastřelil sám. Soudní lékaři tehdy zjistili, že kulka vnikla do hlavy přesně v úhlu, který je obvyklý, když smrtící zbraň drží v ruce sám zastřelený. Činky ho poté stáhly ke dnu. Policie nakonec případ uzavřela jako sebevraždu.

Při nálezu kufru s tělem bylo původně jednou z vyšetřovacích verzí, že by se v něm mohly nacházet ostatky muže z Přerova, kterého s jeho ženou rodina postrádá od listopadu 2009. Po manželském páru zůstaly v domě na zdi pouze krvavé stopy, těla se dosud nenašla. Muže obžalovaného z jejich vraždy nedávno krajský soud již podruhé zprostil obžaloby.

zdroj: ČTK