Při dopravní nehodě tří aut na Přerovsku se zranilo pět lidí

Pět lidí včetně dvouletého dítěte se dnes vpodvečer zranilo při dopravní nehodě tří automobilů, které se srazily na silnici u Čekyně na Přerovsku. Dvě zraněné ženy záchranáři společně s dítětem převezli do Nemocnice Přerov a jejich život podle lékařů není ohrožen. Zbývající dva účastníci nehody, z nichž jeden utrpěl těžké zranění, byli transportováni do Fakultní nemocnice v Olomouci. 

Policejní mluvčí Irena Urbánková dnes ČTK řekla, že dopravní nehoda tří vozidel se na silnici ve směru z Přerova na Čekyni stala zhruba v 17:45. "Podle prvotních zjištění se mělo jednat o čelní náraz. Při nehodě došlo ke zranění pěti osob, které byly převezeny do nemocnice na ošetření," uvedla. Příčinu dopravní nehody policisté vyšetřují. 
    
Mluvčí Nemocnice Přerov Hana Szotkowská ČTK řekla, že dvě ženy při nehodě utrpěly středně těžká zranění a stejně je na tom i dvouleté dítě. "Všichni jsou mimo ohrožení života," dodala. 
    
Lékaři olomoucké fakultní nemocnice pečují o manželský pár. "Žena má zhmožděniny v oblasti břicha a zůstala u nás na pozorování. Muž má těžká poranění v oblasti kyčle, zlomená žebra a obličejový skelet. Leží na jednotce intenzivní péče. Oba dva pacienti nejsou v přímém ohrožení života, " řekl ČTK mluvčí FNOL Egon Havrlant. 
    
Při dalších dvou dopravních nehodách byly dnes odpoledne v Olomouci a Uničově na Olomoucku zraněny dvě ženy, automobily je srazily na přechodech. Chodkyně sražená v Uničově utrpěla těžké zranění a byla převezena do olomoucké nemocnice. "Rozsah zranění druhé ženy není v tuto chvíli znám," dodala Urbánková. 
 
zdroj: ČTK