Požár domu v Lipníku způsobil škodu za pět milionů korun

Škodu za pět milionů korun způsobil požár, který včera odpoledne zasáhl půdu obytného domu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Záchranáři do nemocnice převezli dvě osoby, které se nadýchaly kouře. Hasičům se po zhruba čtyřech hodinách podařilo požár zlikvidovat, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. 

Požár odpoledne zasáhl přízemní budovu, ve které je prodejna s drogistickým zbožím a barvami a dva podkrovní byty. Zásah byl podle Hacsikové velmi složitý, protože půda je uzavřená a hasiči měli problém se dostat k ohnisku požáru. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, kteří postupně rozebrali střechu a likvidovali oheň, aby se nerozšířil na okolní budovy. 
    
Požár domu byl nahlášen zhruba v 16:30. Hasiči k domu přistavili výškovou techniku a s pomocí termokamery monitorovali ohniska. "Na pomoc povolali speciální hasicí zařízení Cobra z požární stanice v Olomouci. Zařízení řeže pomocí vodního paprsku, rozprašuje vodu a vytváří velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň," podotkla Hacsiková. 
    
Stropy v podkroví zničily plameny a oba byty byly plné dýmu. "Majitel domu sehnal nájemníkům náhradní ubytování. Co bylo příčinou vzniku požáru, se zjišťuje. Výše škody se s největší pravděpodobností bude pohybovat kolem pěti milionů korun," uvedla Hacsiková. Hasiči večer ohořelou střechu domu provizorně zakryli plachtami. 
 
zdroj: ČTK