Podvodník pomocí Facebooku a léčky ukradl z cizího účtu 19.000 Kč

Pomocí sociální sítě Facebook a léčky s falešným formulářem ukradl neznámý podvodník z bankovního účtu dvacetiletého muže z Přerovska bezmála 19.000 korun. Policie po strůjci internetového podvodu pátrá a uživatele počítačové sítě vyzvala, aby při bankovních převodech byli velmi opatrní.

"Neznámý pachatel loni 16. prosince překonal heslo k facebookovému profilu ženy, známé dvacetiletého muže z Přerovska. Prostřednictvím jejího profilu pak oslovil muže se žádostí o zaslání částky 40 korun i s odkazem na internetové bankovnictví. Muž tak učinil a vyplnil formulář k provedení transakce," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.
 
Zaslaný odkaz na bankovní formulář ale nefungoval. Podvedený muž až za týden zjistil, že z jeho účtu bylo mezitím převedeno na jiný bankovní účet téměř 18.500 korun. "V současné době je celý případ v šetření. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodala Urbánková.
 
Policie opět upozorňuje občany, aby při bankovních převodech byli obezřetní a do žádných formulářů nevyplňovali přístupová hesla a jiné údaje k elektronickému bankovnictví.
 
zdroj: ČTK