Nenechte se pohltit přípravami a užijte si vánoční atmosféru s rodinou u pohádek

Vánoce by měly být svátky klidu, přesto tomu většinou tak není. Každoroční shon kolem dárků, vánočního úklidu, pečení cukroví, nákupů dostatečných potravinových zásob, aby nikdo během svátků netrpěl hlady, a nekonečného vaření… to je tradiční vánoční atmosféra v řadě domácností. Všechny tyto činnosti nás stojí každoročně dost sil. Zejména pak příprava vánočního menu je často i několikadenní záležitostí. Vrcholem vánoční pohody pak bývá Štědrý den u sporáku. Alternativ se ale přitom nabízí celá řada.  

Neztrácejte čas nákupy

Shon kolem vánočních dárků již většina z nás řeší na internetu a nechává si je dovézt až domů nebo do kanceláře. Stejně letos vyzrajte i na nákupy jídla a pití. Řada služeb jako je například Rohlík.cz nabízí velké množství potravin, které jsou nejen čerstvé a často i od farmářů nebo v bio kvalitě, ale navíc vám nákup přivezou až ke dveřím, a to během pár hodin. Stejně tak můžete vyřešit i vánoční zásoby tvrdého alkoholu a kvalitních vín, o obojí se postarají například v e-shopu www.global-wines.cz, který patří mezi naše největší distributory vín a alkoholu, takže nabízí opravdu pestrý výběr. U jednotlivých vín navíc najdete doporučení, jak vína servírovat, nebo které jídlo se k nim hodí.

Uvařte a upečte jen co vás baví

Snem každé hospodyňky je mít na Štědrý den perfektně navařeno, napečeno a naklizeno. Minimálně s prvními dvěma nároky vám pomůže služba Dámejídlo.cz. Ta doveze kompletní menu i během svátků přímo na váš stůl v průměru do jedné hodiny od objednání, nemusíte tak objednávku plánovat dlouho dopředu, ale v daný okamžik, když je hlad. Pokud mezi vaše oblíbené činnosti nepatří ani pečení vánočního cukroví, nechte si je upéct v nejbližším cukrářství.