Kam umístit zrcadla v interiéru?

Kupujete nové zrcadlo do interiéru, nebo plánujete přemístit stávající zrcadla? Jak s nimi v místnosti pracovat a kam je umístit pro nejlepší efekt, radí odbornice ze společnosti Amirro Lucie Hronová.

Můžu pomocí zrcadla zvětšit malý byt? A jaké zrcadlo k tomu použít?

Zrcadlo je jedním z hlavních pomocníků při zvětšování malých prostor. Vybírejte velkoformátová zrcadla nebo chytře umístěná menší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj, vždy ale dbejte, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti (například chodby), kde budou vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár. A podobně funguje také hra se světlem v místnosti, které zrcadla odrážejí, a tím prostor více prosvětlují. Mohou tak odrážet světlo z protilehlého okna nebo lampičky či lustru, čímž místnost projasní i zesvětlí. Pro tento účel se pak nejvíce hodí dekorativní nástěnná zrcadla.

Chceme nechat přerámovat zrcadla. Jaké rámy volit?

Rám zrcadla je vždy vhodné ladit se zbytkem interiéru, tak aby k sobě pasovaly barvy a ideálně i materiály. Na výběr jsou dřevěné, kovové, plastové, ale také skleněné nebo broušené rámy. Dřevěné rámy patří ke klasice, hodí se jak do rustikálních, skandinávských, ale i některých industriálních stylů, záleží na opracování a zdobnosti rámu. Do industriálního interiéru skvěle padnou také zrcadla s kovovými rámy, aktuálně je velmi populární černý kov. Moderní interiéry rozzáří plastové, skleněné nebo broušené rámy. Minimalistickým dojmem pak působí zrcadla bez rámů, která se skvěle hodí například pokud potřebujete prostor v interiéru zvětšit.