Hasiči zlikvidovali rozsáhlý požár pole s pšenicí na Olomoucku

Hasiči zlikvidovali rozsáhlý požár pole s pšenicí u Nové Hradečné na Olomoucku, na kterém dnes dopoledne plameny zachvátily porost v délce zhruba půl kilometru a šířce 100 metrů. Požár způsobil škodu za 150.000 korun, řekl dnes ČTK krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár pole u Nové Hradečné byl hasičům nahlášen krátce před 11:30 a na místě zasahovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. "Lokalizace požáru trvala hodinu a další hodinu zabrala jeho likvidace, která už byla dokončena," uvedl Hošák.
 
Požár na poli s pšenicí u Nové Hradečné vypukl v době, kdy místní zemědělci zahájili její sklizeň. Jednou z možných příčin požáru proto může být technická závada na některém z kombajnů či nákladních vozidel, kvůli které do suchého obilí odskočila jiskra.
 
Česko už delší dobu sužuje sucho, kvůli kterému se zvýšilo nebezpečí požárů. V některých krajích proto platí zákaz spalování suché trávy na volném prostranství nebo klestí v lesích. Správci lesů mohou dočasně omezit či zakázat vstup do lesního porostu.
 
zdroj: ČTK