Cyklobus Bečva bude letos jezdit častěji a uveze i více kol

Speciální autobusová linka pro cyklisty lemující jednu z nejdelších cyklotras v zemi, cyklistickou stezku Bečva, bude letos jezdit častěji a pojme více kol. Cyklobus Bečva bude v provozu o víkendech od začátku června do konce srpna. Zavedení spoje, který loni poprvé spojil Přerov s beskydským horským sedlem Bumbálka, se setkalo s obrovskou odezvou. Místa byla vzápětí vyprodána.

"Cyklobus zahájí sezonu 1. června a pojede až do konce prázdnin, tedy do 31. srpna. Jezdit bude soboty i neděle. Výraznou změnou je i to, že byl pořízen nový cyklovlek, který pojme 30 kol. Předtím uvezl pouze 16 kol. Kapacita je pro letošní rok tak podstatně větší a zájemci budou mít daleko větší šanci se do cyklobusu dostat," řekl dnes ČTK přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík. 
    
Místo si budou moci cyklisté zarezervovat na webovém rezervačním systému dopravce, kterým je společnost Arriva. Sehnat místo v cyklobusu budou moci lidé i v infocentrech v Přerově, Lipníku nad Bečvou a Hranicích. "Není přitom omezena doba, na kdy si místo mohou zájemci zarezervovat, v červnu to tak mohou lidé udělat klidně na srpen, není to limitované. Rezervace přijde zájemce na 15 korun. Nově je zavedena i možnost storna rezervace," doplnil Janalík. Novinkou je podle něj i to, že si budou moci cestující koupit přímo u řidiče autobusu mapu cyklostezky Bečva. 
    
Ve své první sezoně svezl loni cyklobus na 300 lidí. Trasa zůstává stejná, měří zhruba sto kilometrů. Jízdné z Přerova až na Bumbálku je i letos vyjde zhruba na stokorunu, za kolo zaplatí 15 korun. 
    
Cyklostezka Bečva je páteřní cyklotrasou, která vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Svou délkou 160 kilometrů se řadí mezi nejdelší cyklotrasy v zemi a v případě napojení na Moravskou stezku má šanci stát se součástí takzvané první cyklodálnice v České republice. 
 
zdroj: ČTK