České Švýcarsko představuje vlastní internetový kulturní kalendář

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko nabízí novou webovou aplikaci pro vyhledávání i zveřejňování aktuálních kulturních a sportovních akcí v regionu a okolí.

V rámci projektu Marketing cestovního ruchu v Českém Švýcarsku, podpořeného z Evropského fondu pro regionální rozvoj, byla počátkem letošního roku dokončena pilotní verze kulturního kalendáře, který je součástí rozsáhlejší Marketingové kampaně.

Kulturní kalendář funguje jako plánovač a vyhledávač na adrese akce.ceskesvycarsko.cz . Jsou zde průběžně publikovány nejenom aktuální nabídky na koncerty, výlety, výstavy, divadla, zábavu pro děti a dospělé, ale i informace o turistických cílech a trasách v regionu. Je zde možné plánovat předem výlety s ohledem na kulturní vyžití v místě zájmu, filtrovat a vyhledávat podle různých kategorií, zobrazit  místa na přehledové mapě, sdílet nalezené akce v sociálních sítích, či je ukládat do soukromého kalendáře nebo sledovat přes RSS čtečku, Twitter a Facebook.

Pořadatelé mohou své pozvánky na akce i sami publikovat. Stačí se zaregistrovat a vložit data prostřednictvím formuláře. Jednotlivé akce z Kulturního kalendáře se budou automaticky rozesílat  na webový portál  Brána do Čech a na další partnerské webové stránky.

Cílem je, aby se získaná data od původních pořadatelských subjektů co nejrychleji rozšířila a co nejjednodušeji uplatnila na mnoha informačních portálech v té nejaktuálnější podobě. Jednou publikovanou informaci tak nebude nutné manuálně vkládat na další weby, ale vše má probíhat automaticky. Přebírat data z Kalendáře akcí Českého Švýcarska zvládne každý, kdo nějaký web vlastní.  Nyní již díky této aplikaci využívají informace z kulturního kalendáře například weby www.penzionceskesvycarsko.cz nebo www.krasnolipsko.cz, a to zobrazené vždy v grafické  podobě svého vlastní webové stránky.

V případě zájmu o využívání některé ze služeb poskytovaných v rámci Kulturního kalendáře nás můžete kontaktovat na adrese: antonin.slejska@ceskesvycarsko.cz